Akustik Ses Düzenleme

Akustik çınlama sesleri ve akustik düzenlemede kullanılan ürünler nelerdir ?

Akustik ses yalıtımı ortamdaki çınlama seslerinden duyulan rahatsızlıktan ötürü yapılan uygulamalardır. Sesin herhangi bir cisme çarpıp geri gelme olayına yankı denmektedir. Yankının engellenmesi için sesi yüksek ölçüde kesen malzemeler yerine kullanımı kolay ve göze hitap eden ses yalıtım malzemeleri de tercih edilebilmektedir. Bu malzemeler akustik süngerler ve akustik panellerdir.

Akustik Çınlama Nasıl ÖnlenirÇınlama Sesi Nasıl Engellenir

Akustik ÇınlamaYankı Nasıl Önlenir ?

Akustik Çınlamayı Önleyen MalzemelerYankı - Eko Önleme

Akustik Sünger UygulamasıAkustik Ses Yalıtım malzeme Uygulaması

Yanmaz Akustik SüngerAkustik Ses Yalıtım Süngeri

Akustik süngerler birçok çeşidi olan farklı model ve ham maddeye sahip süngerlerdir. Çeşitleri olarak piramit sünger, labirent sünger, spesiyal sünger, yumurta sünger, düz sünger(Bu süngerler yanmaz özellikte ve poliüretan süngerden elde edilen süngerlerdir.), tekno touch sünger (Yüzeyi kadife kaplı birçok renk ve modele sahip olabilen süngerdir.), bass küpü ve basstrap (Köşelere kaçan sesin yankı haline gelmemesi için kullanılır.), vicoustic flexi a50 sünger, basotect melamin sünger (Yanmaz sünger formlarına sahip antibakteriyel süngerdir.) ve bariyerli yanmaz akustik süngerlerdir.

Tekno Touch SüngerAkustik Düzenleme Süngerleri

Basotect Melamin SüngerAkustik Melamine Sünger

Akustik paneller dış yüzeyi akustik kumaş (darbeye dayanıklı - ses emici - birçok renk seçeneğine sahip) kaplı içerinde ise taş yünü ile elde edilen akustik ses yalıtım malzemesidir. Mekandaki yankıyı en aza indirebilmek amaçlı hemde akustik düzenleme sağlamak için tercih edilirler. Bu paneller duvarda, tavanda ve masalar arası kullanılabilmektedir. Duvarda ve tavanda kullanılan paneller akustik kumaş kaplı panellerdir. İstenilen ebatta üretilebilmesi sayesinde istenen akustik tasarım elde edilebilmektedir. Tavanda akustik baffle ve yüzer tavan paneli kullanılabilir. Özel aparatlar ile konumlandırılır yapıştırıcı kullanılmaz.

Akustik Kumaş Kaplı PanellerAkustik Kaplama Paneli

Baffle dik bir şekilde uygulanır. Akustik yüzer tavan paneli kumaş kaplı panel gibidir ancak tek farkı uygulama modelidir. Masalar arasında kullanılabilecek paneller paravan ve masa seperatörüdür. Paravan seperatöre göre daha büyük yapıya sahip ayaklandırma ile uygulaması yapılır. Masa seperatör panelleri çağrı merkezi gibi mekanlarda daha çok tercih edilmekte kenarları metal profil ile desteklenmektedir.

SATIN ALMA SÜRECİ

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız ambar veya kargo firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Akustik Mimarlık olarak her geçen gün akustik yalıtım ve ses izolasyonu sektöründe işimiz sadece ses sloganıyla daha iyisi için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. İstanbul da bulunan ofislerimiz aracılığı ile bugüne dek bir çok büyük firma ile çalışıp uygulama ve malzeme kalitemizi ispatladık. Referanslarımıza göz atabilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Artan talepler doğrultusunda İzmir ve Ankara'da da birer satış ve uygulama çözüm ofisi açarak bu illerimizde de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Devamı Hakkımızda...