Piramit Sünger

Piramit Sünger | Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Piramit SüngerYanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Piramit şeklinde olduğundan dolayı ismini piramit sünger olarak almıştır. Piramit sünger özel kimyasallarda bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılmış, akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Tavan ve duvarlara uygulanan akustik süngerdir. Güçlü seslerin kesilmesi istenilen mekanlarda tek başına ses yalıtımı sağlayamaz. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda bariyerli modelleri kullanılır.  Piramit sünger yankı ve eko gibi ses problemlerini önler.

Yanmaz Akustik Piramit SüngerYanmaz Akustik Sünger

Piramit sünger ses emicilik özelliği olan ve bu sayede ortam akustiği sağlayan ses yalıtım süngeridir. Yanmazlık özelliği olan akustik bir süngerdir. ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalıdır. Poliüretan köpükten üretilen piramit sünger birinci sınıf bir üründür. Mekanlarda akustik ses problemlerini giderir.

Piramit Sünger AnkaraSes Yalıtım Süngeri

Piramit süngerin yüzeyi piramit şeklinde küçük bölmelerden oluşur. Ortam akustiği, ses kalitesi ve ses yalıtımı sağlayan süngerdir. Amacı ortam akustiği sağlamaktır. Ayrıca ses yalıtımı da sağlar. Tek başına güçlü sesleri engelleyemez. Güçlü seslerin izole edilebilmesi için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Piramit sünger bariyerli modelleri ses yalıtımında yüksek performans sağlar. %80 e kadar ses izolasyonu sağlar.

Piramit Sünger UygulamasıPiramit Sünger Fiyatları

Diğer piramit akustik süngerler ile özellikleri aynıdır. Renk seçenekleri vardır. Gri, siyah ve beyaz renkleri genelde tercih edilen renklerdir. Yanmazlık özelliği kazandırılmış, ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalı süngerdir. Esnektir ve kolay uygulanır. Küflenmez ve nemden etkilenmez. Uygulandığı ortama şık bir görünüm katar.

Yanmaz Piramit SüngerPiramit Sünger Teknik Bilgileri

Poliüretan köpükten üretilen piramit sünger, akustik düzenleme sağlayan ve ses yutma özelliği olan bir süngerdir. Kullanıl alanları çok geniştir.

Piramit Sünger Kullanım AlanlarıAnkara Piramit Sünger

ÖZELLİKLER

 • Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
 • Temizliğe ihtiyacı yoktur.
 • Küflenmez ve nemden etkilenmez.
 • Kolay şekillenir, esnektir.
 • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
 • Yüksek ve orta frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • Renk seçeneği melamin köpük beyaz ve gridir.
 • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardır.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

Piramit Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

PİRAMİT AKUSTİK SÜNGER SES YUTUM VERİLERİ

piramit akustik sünger ses yutum verileri

SATIN ALMA SÜRECİ

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız ambar veya kargo firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Akustik Mimarlık olarak her geçen gün akustik yalıtım ve ses izolasyonu sektöründe işimiz sadece ses sloganıyla daha iyisi için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. İstanbul da bulunan ofislerimiz aracılığı ile bugüne dek bir çok büyük firma ile çalışıp uygulama ve malzeme kalitemizi ispatladık. Referanslarımıza göz atabilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Artan talepler doğrultusunda İzmir ve Ankara'da da birer satış ve uygulama çözüm ofisi açarak bu illerimizde de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Devamı Hakkımızda...