Duvar Ses Yalıtımı

Ortak Duvarlarda Ses Yalıtımı Nasıl Yapılmalı ? Hangi malzemeler kullanılmalı ?

Ses yalıtımı mekan içerisinde bulunan seslerin rahatsız etmemesi için yapılırken birde iki duvar arası ses geçişlerinin engellenmesi için yapılır. Yapı malzemelerinin sesi kesmek gibi özellikleri olmadığından ve bina yapımı sırasında ses yalıtım malzemeleri kullanılmamasından dolayı daha sonradan ses problemleri ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun önüne geçebilmek adına ses kesim performansını yüksek ses yalıtım malzemeleri tercih edilmektedir. İki duvar arası ses yalıtımında kullanılan malzemeler süngerlerdir. Kullanılan malzemeye göre uygulama şeklide değişmektedir. Bondex sünger veya bariyerli bondex sünger görünür yüzeyde kullanılamayan bir malzeme olduğundan dolayı yüzeyi alçıpan ile kaplanmalıdır.

Aşağıda görünen grafiklerde bazı uygulama modellerini göstermektedir. Malzemeyi düz duvara sünger yapıştırıcısı ile uyguluyoruz. Ardından çelik karkas ile hava boşluğu bırakarak yüzeyi alçıpan ile kapıyoruz. Ses şiddeti çok ise kullanılacak malzeme sayısı da artmaktadır. Akustik süngerler ile dış yüzey kaplanarak akustik bir ortam oluşturulabilir veya boya ile yüzey kaplanabilir.

Duvarlarda Ses YalıtımıDuvar Ses Yalıtımı

Ankara Ses YalıtımıSes Yalıtımı

İki Duvar Arası Ses YalıtımıOrtak Duvarlarda Ses Yalıtımı

Akustik Ses YalıtımıSes Yalıtım Uygulaması

Ses Yalıtım FirmasıDuvarlarda Ses İzolasyonu

SATIN ALMA SÜRECİ

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız ambar veya kargo firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Akustik Mimarlık olarak her geçen gün akustik yalıtım ve ses izolasyonu sektöründe işimiz sadece ses sloganıyla daha iyisi için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. İstanbul da bulunan ofislerimiz aracılığı ile bugüne dek bir çok büyük firma ile çalışıp uygulama ve malzeme kalitemizi ispatladık. Referanslarımıza göz atabilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Artan talepler doğrultusunda İzmir ve Ankara'da da birer satış ve uygulama çözüm ofisi açarak bu illerimizde de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Devamı Hakkımızda...