Akustik Sünger

Ankara Akustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri Ankara

 Akustik Sünger ve ses yalıtımı süngerleri uygulamalarında kolay şekillendirme ve esnek yapısı sayesinde uygun bir akustik düzenleme sağlamaktadır.Mükemmel ses yutum değerlerine sahip ve yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı olarak bilinen ürün yüksek hava şartlarında dahi aşınma ve yıpranmaya maruz kalmaz.

Ankara Ses Yalıtımı Akustik Sünger Fiyatları

 AKUSTİK SÜNGER

Uygulama yüzeylere yapıştırılma suretiyle yapılır. İşleme başlanırken dikkat edilmesi gereken ilk şey yüzeyin düz ve temiz olmasıdır. Homojen bir yapışmanın gerçekleştirilmesi için yüzey tozları ve kir, yağ gibi pisliklerden temizlenmelidir, gerekirse temizlik için bir sıvı kullanılabilir. Ses yalıtımı, ses geçiş kaybının arttırılması anlamına gelir ve gürültü denetimini içerir. Ortamdan kaynaklanan hava seslerinin bitişikteki mekana geçmesinin engellenmesi ve darbeyle oluşan katı cisimlerde yayılan sesin yalıtılmasını kapsar. Ses yalıtım süngerleri kullanımı hakkında daha detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Akustik Sünger | Ses Yalıtım SüngeriAkustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Bina sakinlerini rahatsız eden sesin yayıldığı yolları yok etmek ya da konser salonu, sinema, kütüphane, stüdyo gibi mekanlarda dışarıdan gelen sesi azaltmak gerekir. Bu amaçla ses yalıtımı Piramit Sünger Fiyatları  tüm bölme elemanlarının cam yünü ve taş yünü gibi mineral esaslı malzemeler veya poliüretan veya melamin esaslı akustik köpükler ile yalıtılması ile yapılmalıdır.

Akustik Sünger | Ses Yalıtım SüngeriAkustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Sünger Esasları ?

 • Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır.
 • Profil ve piramit gibi farklı kesit yapıları sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir.
 • Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar.
 • Ses yutucu özelliğinin yanısıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar.

Akustik Sünger | Ses Yalıtım SüngeriAkustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Süngerler Nerelerde Kullanılır ?

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten imal Echopol ve Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Stoklarımızda mevcuttur. Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır.

Akustik Sünger | Ses Yalıtım SüngeriAkustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini (reverberasyon) düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir. Tek başlarına ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmaları doğru değildir. Echopol en ekonomik fiyatlı ürün olurken, yanma sınıfı olarak dezavantajlıdır.

Akustik Sünger | Ses Yalıtım SüngeriAkustik Sünger | Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz akustik sünger yanmaya karşı dirençli alev almaz zehirli gaz içermez özelliğe sahip poliüretan süngerlerdir. ses yutma katsayısı yüksek olup akustik ses frekansları istenilen değerlerdedir. yanmaz sünger fiyatlarına sipariş ve detaylı bilgiye iletişimden ulaşabilirsiniz. Türkiyenin her yerine gönderim yapıyoruz.

 • Akustik Ses Yalıtım Süngeri Teknik Özellikleri
 • Ortamdaki sesin akustiği için kullanılır
 • Makine Dairelerinde Ses yalıtım amaçlı
 • Jeneratör Odalarında Ses Yutum Özelliği
 • Prova Ve Kayıt Stüdyolarında
 • Mix Odalarında
 • Müzik Odalarında

CELENIT AKUSTİK LEVHA | HERAKLİTE AHŞAP PANEL

Celenit Akustik Levha Ankara

Celenit akustik levha, heraklit ahşap yünü levha ses yalıtımında kullanılan yalıtım malzemeleridir. Akustik ses yalıtımı çoğu ortamda büyük önem taşımaktadır. Bunun için ürün yelpazemizi her gün genişleterek kaliteli akustik ses yalıtım malzemesini yaptığımız uygulamalarda kullanmaktayız. Farklı renk ve modelde üretebildiğimiz akustik yalıtım ürünü celenit akustik panel çimento esaslı olduğu için darbeye karşı son derece dayanıklıdır.

Celenit Heraklite Ahşap Yünü Levha

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Ebadı : 50cm x 50cm

Kalınlıklar : 4 ve 5 cm 

Renk : Antrasit (Flok kaplama yapılarak istenilen renkte üretilebilir.)

Orta ve yüksek frekanslar için kullanılır ve akustik düzenleme sağlar.
Uygulandığı ortamda yüksek performans sağlar.
Genelde ses kayıt odalarında, müzk odalarında, stüdyolarda vb. mekanlarda kullanılır.
Amacı ortam akustiği düzenlemektir.
Yan yana dizildiği zaman ek yerleri belli olmaz.

Vicoustic flexi a50 panel sünger fiyatları ankara

Devamını oku...

SATIN ALMA SÜRECİ

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız ambar veya kargo firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Akustik Mimarlık olarak her geçen gün akustik yalıtım ve ses izolasyonu sektöründe işimiz sadece ses sloganıyla daha iyisi için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. İstanbul da bulunan ofislerimiz aracılığı ile bugüne dek bir çok büyük firma ile çalışıp uygulama ve malzeme kalitemizi ispatladık. Referanslarımıza göz atabilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Artan talepler doğrultusunda İzmir ve Ankara'da da birer satış ve uygulama çözüm ofisi açarak bu illerimizde de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Devamı Hakkımızda...