Yumurta Sünger

Yumurta Sünger | Yanmaz Akustik Viyol Sünger

Yumurta sünger, yumurta kutusu şeklindedir. Bu nedenle ismini yumurta sünger olarak almıştır. Akustik sünger çeşitlerinden biriside yumurta süngerdir. Uygulandığı ortama akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan, ses izolasyon süngeridir. Yumurta sünger yanmaz süngerdir. Yanmazlık özelliği özel kimyasal maddelerde bekletilerek kazandırılır. 

Akustik Yumurta SüngerYumurta SüngerYanmaz Akustik Yumurta Sünger

Yoğunlukları 50 dns - 70 dns - 90 dns dir. Kalınlıkları 30 mm - 40 mm - 50 mm dir. Paketinde 10 adet 1 m2 lik levhalar şeklinde bulunur. Minimum sipariş şekli 10 m2 dir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır. Bu modellerin +5 TL fiyat farkı vardır.

Yumurta SüngerYumurta Sünger

Yumurta sünger, ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulamalarından sık kullanılan bir ses izolasyon malzemesidir. Yumurta sünger esnektir ve uygulaması basittir. İstenilen boyutlarda ve şekillerde üretilebilir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri opsiyoneldir. Yumurta sünger poliüretan köpükten üretilir. ISO kalite belgelidir. Ses emicilik özelliği sayesinde yüksek performans sağlar.

Yumurta SüngerYumurta Sünger

Yumurta sünger genel olarak orta frekanslı seslerde kullanılan akustik bir süngerdir. Tek başına uygulandığı zaman güçlü sesleri kesemez. Bariyerli modelleri kullanılarak güçlü sesler kesilebilir. Ses mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanan yumurta sünger, ses yalıtımı ve akustik düzenleme uygulamalarında kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Ses izolasyonu sağlanması için gerekli olan maddeler yumurta süngerin içerisinde mevcuttur. Yumurta sünger ile diğer akustik süngerlerin farkı sadece şekilleridir. Diğer özellikleri aynıdır. Yumurta kutusu şeklinde olması ortam akustiği açısından önemlidir. Yumurta süngerin en önemli özelliği ortam akustiği sağlamasıdır. Yanmazlık özelliği sayesinde, yangın gibi büyük tehlikelerin önlenmesini sağlar. Ateşle temasında yanmaz, erimez, damlacık oluşturmaz ve alevlerin büyümesini önler.

Yumurta SüngerYumurta Sünger

Yumurta sünger ortam akustiğinin düzenlenmesi gereken mekanlarda sık bir şekilde kullanılır. Stüdyo, müzik odaları vb. mekanlarda sık kullanılan bir ses yalıtım malzemesidir. Esnek bir yapıya sahiptir ve kolayca uygulanabilir. Yumurta süngerin ISO kalite belgesi, yanmazlık sertifikası vardır. Akustik düzenleme ve ses yalıtım uygulaması için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz ve firmamızın tecrübeli teknik ekibine yaptırabilirsiniz.

Yumurta SüngerYumurta Sünger

ÖZELLİKLER

 • Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
 • Küflenmez ve nemden etkilenmez.
 • Kolay şekillenir, esnektir.
 • 70 kg/m3 yoğunluk.
 • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
 • Yüksek ve orta frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
 • Renk seçeneği melamin köpük beyaz ve gridir.
 • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardır.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

Yumurta SüngerYumurta Sünger

Yumurta Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

YUMURTA AKUSTİK SÜNGER SES YUTUM VERİLERİ

yumurta akustik sünger ses yutum verileri

SATIN ALMA SÜRECİ

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız ambar veya kargo firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Akustik Mimarlık olarak her geçen gün akustik yalıtım ve ses izolasyonu sektöründe işimiz sadece ses sloganıyla daha iyisi için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. İstanbul da bulunan ofislerimiz aracılığı ile bugüne dek bir çok büyük firma ile çalışıp uygulama ve malzeme kalitemizi ispatladık. Referanslarımıza göz atabilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Artan talepler doğrultusunda İzmir ve Ankara'da da birer satış ve uygulama çözüm ofisi açarak bu illerimizde de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Devamı Hakkımızda...