Labirent Sünger

Labirent Sünger | Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Labirent sünger akustik sünger çeşitlerinden bir tanesidir. Yüzeyi labirent şeklinde olduğu için ismini labirent sünger olarak almıştır. Ses emicilik özelliği vardır ve bu sayede ortam akustiği düzenler. Tek başına güçlü sesleri kesemez. Bariyerli modelleri uygulandığı zaman güçlü sesleri izole edebilir. Poliüretan köpükten üretilen ve yanmaz bir süngerdir. Birinci sınıf kalitededir. Yanmazlık sertifikalı süngerdir.

Labirent SüngerYanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Labirent sünger amacı akustik düzenleme sağlamaktır. Ses emicilik özelliği ile ortam akustiği düzenler. Labirent sünger özel kimyasal maddeler sayesinde yanmazlık özelliği kazandırılmış bir akustik süngerdir. Poliüretan köpükten üretilen labirent sünger esnektir ve kolay uygulanır. Toplantı odalarında, konferans salonlarında, stüdyolarda, evinizde, iş yerlerinizde, müzik kayıt odalarında vb. bir çok mekanda kullanılan labirent sünger uygulandığı ortamda akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon malzemesidir. Kullanım alanları oldukça geniştir.

Labirent Yanmaz Akustik Ses Yalıtım SüngeriAkustik Ses Yalıtım Süngeri

Günümüzde ses izolasyonu ortak yaşam alanlarının artması nedeniyle çok önemli bir hale gelmiştir. Yeni yapılan binalarda ses yalıtımı uygulaması yapılmaktadır. Labirent süngerin amacı ortam akustiği düzenlemektir. Bunun yanında ses izolasyonu da sağlamaktadır. Labirent sünger tek başına uygulandığında güçlü seslere engel olamaz. Güçlü seslerin engellenmesi gereken mekanlarda bariyerli modelleri uygulandığı zaman güçlü bir ses yalıtımı sağlanmış olur. Bariyerli modelleri yüksek performans sağlar. Eko ve yankı gibi ses bozukluklarını çözümler. Akustik sünger sınıfına giren süngerdir.

Labirent Sünger AnkaraLabirent Sünger Fiyatları

Poliüretan köpükten üretilen labirent sünger uygulandığı ortama şık bir görünüm katar ve mekan akustiğini düzenler. Özel kimyasallar yardımıyla yanmazlık özelliği kazandırılan süngerlerdir. ISO kalite belgeli ve yanmazlık sertifikalı olan labirent sünger akustik düzenleme ve ses izolasyonu sağlar. Toplantı salonları, konferans salonları, havalandırma kanalları, konser salonları, kompresör odaları, sinema, disko ve daha bir çok mekanda kullanılır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Labirent süngerlerin bariyerli modelleri %80 e kadar izole sağlar. Uygulandığı ortamda akustik düzenleme sağlar.

Labirent Sünger Teknik ÖzellikleriLabirent Sünger Uygulama

 ÖZELLİKLER

 • Alev temasında yanmaz ve damlacık oluşturmaz.
 • Temizliğe ihtiyacı yoktur.
 • Küflenmez ve nemden etkilenmez.
 • Kolay şekillenir, esnektir.
 • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
 • Yüksek ve orta frekans bantlarının yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • Renk seçeneği melamin köpük beyaz ve gridir.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardır.
 • Sıcaklık dayanımı -5 C -+ 100 C
 • Ses iletkenlik 0,035 W / mK
 • Ses yutma katsayısı ?=0,30 - 1,12

Labirent Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

 Labirent Akustik Sünger Ses Yutum Verileri

labirent akustik sünger ses yutum verileri

SATIN ALMA SÜRECİ

Ödemesi gün içerisinde yapılan siparişleriniz stokta mevcut ise aynı gün içerisinde çalıştığımız ambar veya kargo firması ile en kısa sürede sizlere gönderilmektedir. Malzeme satışımız tüm Türkiye'ye mevcuttur. Minimum sipariş miktarı 10m2'dir. Bazı ürünlerde renk ve desen seçeneği olduğundan ötürü stok tutmak imkansızdır. Bu gibi durumlarda üretim süreci ve termin için sizlere süre bildirilmektedir.

HAKKIMIZDA

Akustik Mimarlık olarak her geçen gün akustik yalıtım ve ses izolasyonu sektöründe işimiz sadece ses sloganıyla daha iyisi için çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. İstanbul da bulunan ofislerimiz aracılığı ile bugüne dek bir çok büyük firma ile çalışıp uygulama ve malzeme kalitemizi ispatladık. Referanslarımıza göz atabilir ve detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Artan talepler doğrultusunda İzmir ve Ankara'da da birer satış ve uygulama çözüm ofisi açarak bu illerimizde de hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Devamı Hakkımızda...